Zderzenie Quada z osobówką.

Kierujący quadem w czasie wyprzedzania innego pojazdu zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka kierującym Oplem.

33-letni kierowca czterokołowca z obrażeniami ciała śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Wypadek miał miejsce na drodze powiatowej w Gruszce Zaporskiej w gminie Radecznica.

Do wypadku doszło wczoraj na drodze powiatowej w miejscowości Gruszka Zaporska w gminie Radecznica. Miał on miejsce około godziny 14:30 i z naszych wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany przez kierującego quadem manewr wyprzedzania.

Policjanci, ustalili również, że kierujący Oplem jechał od strony miejscowości Nowa Wieś w kierunku Radecznicy. Na wzniesieniu zauważył jak jadący z naprzeciwka kierowca quada prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania innego samochodu stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z Oplem, a później uderzył w ogrodzenie posesji.

Czterokołowcem marki Yamaha kierował 33-letni mieszkaniec gminy Radecznica. Z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Oplem kierował 24-latek z tej samej gminy, zarówno on jak i pasażerowie opla nie odnieśli obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący Oplem był trzeźwy. Od kierującego quadem została pobrana krew, wynik badania wykaże stan jego trzeźwości w czasie zdarzenia.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 33-latek miał czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

Ustalamy okoliczności wypadku i przypominany, że złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów prawa.

Foto:Policja