Trójka zatrzymana za oszustwa na funkcjonariusza CBŚP: Straty przekroczyły 300 000 złotych.

Bialska policja osiągnęła znaczący sukces w zwalczaniu przestępczości finansowej, zatrzymując trzy osoby podejrzane o udział w oszustwach na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Sprawcy spowodowali straty przekraczające 300 000 złotych. W wyniku intensywnych działań, policjanci zabezpieczyli gotówkę oraz doprowadzili całą trójkę do tymczasowego aresztu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach lipca bialska komenda otrzymała zgłoszenia dotyczące oszustw, które miały na celu wyłudzenie pieniędzy od funkcjonariusza CBŚP. W dwóch niezależnych przypadkach, oszuści przekonali ofiary, że ich środki finansowe są zagrożone. W wyniku tych przekrętów, pokrzywdzeni stracili ponad 200 tysięcy złotych. W jednym przypadku, 89-letnia osoba przekazała oszustom ponad 11 tys. złotych. W drugim, 68-letnia kobieta zlikwidowała lokaty i zaciągnęła kredyty, przekazując kartę do konta wraz z pinem nieznajomemu po wyjściu z banku.

Rozwinięciem tej sprawy zajęli się wykwalifikowani policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Ich intensywne śledztwo doprowadziło do identyfikacji trójki podejrzanych. Podczas wspólnych działań z bialskimi kryminalnymi, na terenie powiatu wołomińskiego zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy w wieku od 20 do 52 lat, którzy podróżowali pojazdem. W trakcie zatrzymania, policjanci zabezpieczyli znaczną ilość gotówki. Trzecia podejrzana, mieszkanka Warszawy w wieku 40 lat, również została aresztowana, a w jej miejscu zamieszkania odnaleziono dodatkowe środki finansowe.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie zostali postawieni przed zarzutami. Obywatele Ukrainy odpowiedzą również za oszustwo, do którego doszło na terenie Torunia na początku sierpnia. W tej sprawie, pokrzywdzony uwierzył, że rozmawia z policjantem i przekazał sprawcom 115 tysięcy złotych.

W piątek, po wniosku Policji i prokuratury, bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ten rozwijający się przypadek podkreśla determinację policji w walce z oszustwami oraz przestępczością finansową, zabezpieczając sprawiedliwość i bezpieczeństwo obywateli.