Rozbita zorganizowana grupa zajmująca się prostytucją w Puławach – Zatrzymano czterech członków grupy, liderowi grozi 10 lat więzienia

W efektywnej akcji przeprowadzonej przez Kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ujawniona została zorganizowana grupa zajmująca się nielegalnym handlem niewolniczym i prostytucją w Puławach.

Trzech mężczyzn w wieku 45, 49 i 53 lat, wraz z 52-letnią kobietą, zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani przez sąd pod zarzutem udziału w procederze. Działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Foto:Policja

Według śledczych, grupa działała szeroko zakrojonym procederem, obejmującym zamieszczanie ogłoszeń w Internecie, udostępnianie lokalu do usług seksualnych oraz nawiązywanie kontaktu z klientami. Podejrzani wykorzystywali fikcyjną firmę, która zajmowała się wynajmowaniem pokoi oraz sprzątaniem, aby legitymizować pracę kobiet uprawiających prostytucję. Dochodzenie wykazało, że w ten sposób grupa czerpała korzyści majątkowe z procederu, w którym brały udział obywatelki Ukrainy.

Głównym podejrzanym jest 49-letni mieszkaniec gminy Puławy, który miał na swoim koncie kierowanie działaniami grupy. Stworzył on fikcyjną firmę, która miała służyć jako przykrywka dla działań związanych z handlem niewolniczym i prostytucją. Wraz z pozostałymi zatrzymanymi wspólnie czerpał zyski z przestępczej działalności.

Policjanci zabezpieczyli ponad 50 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar, co ma stanowić element konfiskaty majątkowej. Liderowi grupy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym członkom do 5 lat.

Aresztowanie członków tej niebezpiecznej grupy to rezultat skrupulatnych działań Kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych i postawienia im zarzutów. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a organy ścigania wnikliwie analizują dowody w celu osiągnięcia sprawiedliwości.

Foto:Policja