Wisznice-nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy dachu.

Funkcjonariusze komisariatu policji w Wisznicach prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku, który miał miejsce na terenie jednej z posesji w gminie Łomazy.

Do zdarzenia doszło, gdy 47-letni mężczyzna pracujący na dachu budynku gospodarczego spadł z wysokości kilku metrów w wyniku pęknięcia pokrycia dachowego wykonanego z eternitu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala helikopterem z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o wypadku zostało przyjęte przez dyżurnego komisariatu w Wiśniczu wczoraj po południu. Wstępne ustalenia policji sugerują, że podczas naprawy dachu budynku gospodarczego, mężczyzna spadł z wysokości niemal 6 metrów. Wygląda na to, że eternit, który stanowił pokrycie dachowe, uległ pęknięciu pod wpływem ciężaru pracującego.

Skutkiem wypadku jest obrażenie ciała poszkodowanego, co spowodowało konieczność przetransportowania go do szpitala helikopterem z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o rozważność i ostrożność podczas wykonywania prac budowlano-remontowych, zwłaszcza gdy wiążą się one z pracą na wysokości oraz obsługą niebezpiecznych narzędzi. Niewłaściwe samopoczucie, brak skupienia, nieostrożność czy nieprawidłowe korzystanie z narzędzi to główne przyczyny wypadków.