Tragiczny wypadek koło Chodla: Trzy ofiary śmiertelne w zderzeniu Opla i BMW.

Dziś po godzinie 14:00 miała miejsce tragiczna kolizja w miejscowości Chodel, znajdującej się w powiecie opolskim województwa lubelskiego.

Według wstępnych ustaleń policji, w wyniku zderzenia Opla Astry i BMW, trzy pasażerki z Opla zginęły na miejscu. Kierujący Oplem, 77-letni mężczyzna, został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Przy kierownicy BMW znajdował się 23-letni mężczyzna, który był trzeźwy.

Policja z Opola Lubelskiego prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratora. Na podstawie dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący Oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW, wjeżdżając na drogę główną z drogi podporządkowanej.

W wyniku wypadku zginęły trzy pasażerki z Opla, podróżujące na tylnej kanapie. Kierowca Opla został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała. Próbka krwi została pobrana od niego w celu przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu. Dodatkowo, w Oplu podróżowała jeszcze jedna pasażerka, znajdująca się na przednim siedzeniu, która na szczęście nie doznała obrażeń.

Również kierowca BMW, 23-letni mężczyzna, został zabrany do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Test alkomatem wykazał, że nie był pod wpływem alkoholu. W wyniku kolizji droga została zablokowana, a policja skierowała ruch przez objazdy przez miejscowość Chodel. Dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku jest w toku.