Nastolatkowie uszkodzili samochód w akcie zemsty - Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W pierwszym tygodniu sierpnia bieżącego roku, na terenie gminy Sosnówka, czterech młodych mężczyzn w wieku od 14 do 22 lat uszkodziło pojazd marki Dacia.

Sprawcy przeprowadzili akt wandalizmu, przebijając opony i zadając rysy karoserii auta. Wyjaśniono, że incydent miał źródło w konflikcie między rodziną jednego z młodzieńców a mieszkańcami posesji. Funkcjonariusze z wisznickiego komisariatu zabezpieczyli także nóż, który został użyty w tej sprawie.

Młodzi mężczyźni przyznali się do czynu podczas przesłuchania, wyjaśniając, że była to akt zemsty za konflikt między rodziną jednego z nich a mieszkańcami posesji. Zarzuty postawiono pełnoletnim sprawcom, którzy teraz oczekują na rozstrzygnięcie sądu. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że 14-letni sprawca zostanie poddany ocenie przez sąd rodzinny.

Wartość powstałych strat w wyniku wandalizmu oszacowano  na 3 tysiące złotych. Policja prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie, aby wyjaśnić wszystkie szczegóły incydentu oraz zrozumieć tło wydarzeń.