Wypadki na Drogach Powiatu: Apel o Bezpieczeństwo i Rozwagę.

Wczoraj na terenie naszego powiatu miały miejsce dwa poważne wypadki drogowe, w których ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Apelujemy o rozwagę i przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów oraz zachowania ostrożności na drodze.

Pierwszy z wypadków miał miejsce przed godziną 13.00 na ulicy Orzechowej w Białej Podlaskiej. Z relacji świadków wynika, że kierujący Audi, 33-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim rowerzysty. Doszło do zderzenia, w wyniku którego 69-letni cyklista doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało, że obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Kolejny incydent miał miejsce około godziny 16.00 w miejscowości Zahajki. 28-letni kierowca motocykla marki Suzuki najechał na tył zawracającego Audi, którego kierował 39-latek. W wyniku tego zdarzenia, kierowca motocykla odniósł obrażenia ciała. W obu pojazdach nie stwierdzono obecności alkoholu lub innych środków odurzających.

Godzinę później, na drodze wewnętrznej w okolicach ulicy Sidorskiej, doszło do zderzenia między motocyklistą a rowerzystką. Kobieta, która jechała na rowerze, doznała obrażeń ciała w wyniku upadku. Na szczęście, jej obrażenia okazały się niegroźne. W tej sprawie zostanie sporządzony wniosek do Sądu w celu ukarania.

Foto:Policja