20-latek z Gminy Stoczek Łukowski Ukarany za Poważne Przekroczenie Prędkości.

Młody kierowca z gminy Stoczek Łukowski zostawił sobie bardzo drogą lekcję, przekraczając dozwoloną prędkość o 95 km/h w obszarze zabudowanym.

To już drugi raz, kiedy przekraczał prędkość w obszarze, gdzie jest to wyjątkowo niebezpieczne. Policja zaklasyfikowała to przewinienie jako recydywę, co zaowocowało karą w wysokości 5000 złotych i utratą 15 punktów karnych.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, kiedy to policjanci z łukowskiej drogówki przeprowadzali kontrolę prędkości pojazdów na drodze w Zgórznicy. Na tym odcinku, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, odnotowano wiele przypadków przekroczenia prędkości. Wśród nich wyróżnił się 20-latek z gminy Stoczek Łukowski, jadący swoim Oplem z prędkością 95 km/h.

Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna dopuścił się takiego wykroczenia. Już wcześniej został ukarany za podobne przekroczenie prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, recydywa w przypadku przekroczenia prędkości skutkuje podwójną grzywną. W przypadku 20-latka oznaczało to karę w wysokości 5000 złotych, co stanowiło dwa razy więcej niż standardowy mandat za to wykroczenie. Dodatkowo, kierowca stracił prawo jazdy, a jego konto punktów karnych zwiększyło się o 15 punktów.

Warto przypomnieć, że od września 2022 roku wprowadzono nowy taryfikator, który zdecydowanie surowiej karze powtarzających się wykroczeń. Tzw. “recydywa” obejmuje poważne naruszenia przepisów ruchu drogowego, takie jak znaczne przekroczenie prędkości, niestosowanie się do pierwszeństwa pieszego czy złamanie zakazu wyprzedzania. Kierowcy, którzy popełniają te wykroczenia dwukrotnie w przeciągu dwóch lat, muszą liczyć się z podwójną kwotą mandatu.

Foto:Policja