Świadkowie Jehowy od 1 września ruszają z ogólnoświatową Kampanią:”Czym jest Królestwo Boże”.

Świadkowie Jehowy z Lublina i okolic od jutra ruszają z Ogólnoświatową kampanią:”Czym Jest Królestwo Boże” . Kampania równocześnie będzie realizowana we wszystkich zakątkach Naszego Globu. 

Mariola Korczyńska życzliwie się uśmiecha i sprawdza swój tablet przed zapukaniem do pierwszych drzwi tego dnia. Mariola ma coś istotnego do omówienia z mieszkańcami w swojej okolicy. W przypadku gdy będą oni zainteresowani pozostawi im dodatkowe informacje w formie elektronicznej lub papierowej. Mariola Korczyńska uczestniczy w kampanii, ale nie na rzecz samej siebie czy kogoś innego.

Mieszkanka Lublina jest jednym z blisko 9 milionów Świadków Jehowy, którzy biorą udział w ogólnoświatowej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na jedyne rozwiązanie gwarantujące lepszy rząd: Królestwo Boże.

Foto:Dzięki Uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce. JW.ORG

Podczas, gdy mnóstwo osób skupia się na zmianach w polityce, Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma Strażnicapod tytułem „Czym jest Królestwo Boże?”, dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu. Również w naszym mieście.

„Ludzie dzisiaj potrzebują bezpieczeństwa, pokoju i upatrują tego w rządach. Zaplanowałam większy udział w kampanii, żeby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców w mojej okolicy z informacją o Bożym rządzie – Królestwie Bożym, powiedziała Mariola Korczyńska.

Wyczekuję kampanii i cieszę się, że w gronie blisko 9 milionów ochotników będę mogła mówić innym o tej jedynej nadziei na lepszą przyszłość”.

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami „przyjdź Królestwo Twoje”, zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie Strażnicy wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii. Oprócz powyższych to czasopismo w jasny i prosty wyjaśnia, dlaczego wszyscy potrzebujemy Królestwa Bożego? kiedy Królestwo Boże zacznie panować nad ziemią? oraz czego dokładnie na Ziemi dokona Królestwo Boże?

Niepokojące wydarzenia z ostatnich lat sprawiają, że brakuje nam stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Wielu ludzi uważa, że potrzebujemy lepszych rządów – mówi Robert Warda rzecznik Świadków Jehowy w regionie lubelskim. Dobra wiadomość jest taka, kontynuuje Robert Warda, że Jezus Chrystus jako Król w Królestwie Bożym będzie doskonałym władcą, który zarówno chce, jak i potrafi rozwiązać wszystkie trapiące nas problemy. Nasza kampania okaże się dla mieszkańców Lublina orędziem pełnym otuchy i nadziei na lepsze czasy pod panowaniem Jezusa Chrystusa”.

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19 Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

Bezpłatna elektroniczna wersja tego specjalnego wydania Strażnicy oraz informacje o działalności Świadków Jehowy są dostępne na stronie jw.org. Oficjalny serwis Świadków Jehowy oferuje praktyczne materiały biblijne w ponad 1080 języków dla osób w każdym wieku i o rozmaitych przekonaniach.

Zdjęcia:Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy w Polsce. JW.ORG