28-latka w stanie nietrzeźwości wjechała w bariery ochronne na DK-17

W niedzielę wczesnym rankiem w miejscowości Wierzba w gminie Stary Zamość doszło do kolizji drogowej.

Kierująca Audi 28-latka straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Była pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Z ustaleń policji wynika, że 28-latka jechała od miejscowości Krasne w kierunku Zamościa. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w bariery ochronne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

28-latka była pod wyraźnym działaniem alkoholu, nie była w stanie poddać się badaniu alkomatem. W związku z tym, została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano od niej krew. Badanie określi wysokość stężenie alkoholu w jej organizmie w czasie zdarzenia.

Na miejscu kolizji policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali czynności procesowe. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca, pojazdu oraz uszkodzonej bariery. Audi zostało odholowane na parking, a kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

28-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji w wyniku, której uszkodzone zostały bariery ochronne.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem po wypiciu alkoholu jest zabronione. Zgodnie z prawem za złamanie tego zakazu grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Ponadto należy pamiętać, że promile krążące w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Foto:Policja