37-latek aresztowany za kradzież wkrętarki w sklepie budowlanym w Zamościu

W jednym z marketów budowlanych przy ulicy Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu doszło do incydentu, który zakończył się szybkim aresztowaniem złodzieja.

37-letni mężczyzna postanowił ukraść wkrętarko-wiertarkę o wartości prawie 700 złotych. Na szczęście czujny pracownik ochrony sklepu szybko zareagował na podejrzane zachowanie klienta.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano, kiedy to mężczyzna zabrał narzędzie ze sklepowej półki i schował je do swojego plecaka, po czym opuścił budynek, nie płacąc za towar. Pracownik ochrony natychmiast zaalarmował odpowiednie służby, co pozwoliło na błyskawiczną interwencję.

Dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, złodziej został zatrzymany jeszcze na terenie sklepu, a po chwili trafił w ręce zamojskich policjantów. Okazało się, że 37-latek, który nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, był nietrzeźwy, a badania wykazały prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

Ukradziona wkrętarko-wiertarka została odzyskana w nienaruszonym stanie i wróciła na miejsce na sklepowej półce. Sprawca odpowie przed sądem za kradzież, aresztowano go na czas trwania postępowania.