Tomaszowscy Kryminalni Zatrzymują Dwóch Włamywaczy na Terenie Powiatu.

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem na terenie powiatu tomaszowskiego.

Zarzuty usłyszeli 20-letni i 30-letni mężczyźni, którzy włamywali się głównie do maszyn rolniczych, budowlanych i drogowych. Ich łupem padły urządzenia elektryczne oraz olej napędowy. W wyniku działań policyjnych starszy z mężczyzn miał przy sobie mefedron i marihuanę. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o dokonanie szeregu włamań na terenie powiatu tomaszowskiego. Sprawcy tych czynów głównie włamywali się do maszyn rolniczych, budowlanych oraz drogowych, skąd kradli olej napędowy, narzędzia, urządzenia elektryczne oraz przedmioty nadające się do zbycia. Jedno z przestępstw to włamanie do lokalu usługowego na terenie gminy Tyszowce.

Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej, policjanci kryminalni namierzyli dwóch sprawców tych przestępstw, którzy przyznali się do łącznie jedenastu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Część skradzionego mienia została już odzyskana. Starszemu z mężczyzn ujawniono także kilka porcji mefedronu i marihuany.

Sprawa jest w trakcie rozwijania. Policja nadal ustala szczegółowe okoliczności wszystkich zdarzeń oraz wyjaśnia rolę poszczególnych osób w procederze.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialność prawna za popełnione czyny może spoczywać na podejrzanych mężczyznach.

Foto:Policja