Policjanci z Świdnika ustalili i zatrzymali 48-letniego mężczyznę z gminy Mełgiew, który w okresie od sierpnia do wczorajszego dnia niszczył oraz kradł banery informacyjne i wyborcze jednej z partii politycznych. Straty wyrządzone przez sprawcę wynoszą blisko 2500 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policja będzie teraz sprawdzać, czy nie jest on powiązany z innymi podobnymi przypadkami niszczenia i kradzieży materiałów wyborczych. Niszczenie i kradzież materiałów wyborczych jest poważnym przestępstwem, które narusza zasady demokratycznego procesu wyborczego. Policja apeluje o szanowanie praw innych partii i komitetów wyborczych oraz zachowanie uczciwości podczas trwania kampanii wyborczej.

Policjanci z Świdnika ustalili i zatrzymali 48-letniego mężczyznę z gminy Mełgiew, który w okresie od sierpnia do wczorajszego dnia niszczył oraz kradł banery informacyjne i wyborcze jednej z partii politycznych. Straty wyrządzone przez sprawcę wynoszą blisko 2500 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policja będzie teraz sprawdzać, czy nie jest on powiązany z innymi podobnymi przypadkami niszczenia i kradzieży materiałów wyborczych.

Niszczenie i kradzież materiałów wyborczych jest poważnym przestępstwem, które narusza zasady demokratycznego procesu wyborczego. Policja apeluje o szanowanie praw innych partii i komitetów wyborczych oraz zachowanie uczciwości podczas trwania kampanii wyborczej.