Ponad 26 kg marihuany zabezpieczone przez chełmską policję. Grozi do 20 lat więzienia.

Chełmska policja przeprowadziła udaną operację, zabezpieczając ponad 26 kilogramów marihuany w jednej z altanek działkowych. Trzej mężczyźni w wieku od 26 do 29 lat zostali zatrzymani i dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Odpowiedzialność prawna za wytwarzanie i posiadanie tak znacznej ilości środków odurzających może skutkować karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Działania policji były wynikiem starannych ustaleń operacyjnych, które sugerowały, że na terenie działek działkowych w Chełmie mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Operacja przyniosła sukces, kiedy funkcjonariusze weszli do jednej z altanek i odkryli specjalnie przygotowane pomieszczenie służące do suszenia marihuany. Na półkach przy sztucznym oświetleniu policjanci znaleźli konopie indyjskie w różnych fazach suszenia, a także opakowania z marihuaną na podłodze.

W trakcie akcji zatrzymano trzech mężczyzn, którzy przebywali w pomieszczeniu. Byli oni widocznie zaskoczeni niespodziewaną wizytą policji. Ponadto, podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawione zostaną zarzuty związane z wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przestępstwa grozi surowa kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta podkreśla konieczność skutecznego przeciwdziałania przestępczości narkotykowej oraz pilną potrzebę świadomości społecznej w zakresie konsekwencji związanych z nielegalnym obrotem narkotykami.

Chełmska policja apeluje o odpowiedzialność i zachowanie czujności wobec wszelkich prób nielegalnego obrotu narkotykami.

Ftoto:Policja