Kierowca Fiata 126p Ranny po Kolizji z Niedostosowaną do Warunków Jadącą Kierowczynią na Lubaczowskiej.

W wyniku kolizji dwóch pojazdów na ulicy Lubaczowskiej w Tarnogrodzie, kierowca Fiata 126p został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. W zdarzeniu uczestniczyła 31-letnia kierowczyni obywatelka Ukrainy, która nie dostosowała prędkości do trudnych warunków ruchu. Apelujemy o większą ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie w obliczu obecnej, niekorzystnej aury.

Wczoraj około godziny 13:00 dyżurny biłgorajskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji na ulicy Lubaczowskiej w Tarnogrodzie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że do wypadku doszło z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu przez 31-letnią kierowczynię, która kierowała Citroenem. Podczas próby hamowania straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg, kolidując z jadącym z naprzeciwka kierowcą Fiata 126p.

54-letni mężczyzna, kierowca Fiata, odniósł obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala w celu udzielenia mu odpowiedniej opieki medycznej. Warto podkreślić, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Pogoda ma obecnie znaczący wpływ na warunki na drodze, tworząc śliską nawierzchnię i zwiększając ryzyko wypadków. Kierowcy powinni pamiętać, że w takich warunkach droga hamowania jest znacznie dłuższa, a gwałtowne manewry mogą prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem.