Ponad 28 Kilogramów Marihuany Zabezpieczone na Jednej z Posesji – Mężczyzna Zatrzymany.

W wyniku efektywnej akcji przeciwnarkotykowej, kryminalni z Lubartowa ujawnili na jednej z posesji specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym suszono i przechowywano znaczne ilości marihuany.

Na miejscu zatrzymano 33-letniego mieszkańca posesji, który nieoczekiwanie znalazł się w ogniu zainteresowania funkcjonariuszy.

W ubiegły poniedziałek, policjanci pojechali na teren jednej z posesji w gminie Lubartów, bazując na informacjach operacyjnych sugerujących obecność większej ilości narkotyków. Po wejściu do jednego z pomieszczeń okazało się, że w specjalnie przygotowanej komórce znajdują się konopie indyjskie w różnych fazach suszenia. Marihuana została znaleziona również w różnych pojemnikach, łącznie przekraczając wagą 28 kilogramów. Oprócz narkotyków, policjanci zabezpieczyli także sprzęt wykorzystywany do produkcji środków odurzających.

Foto:Policja

Zatrzymany 33-latek został przewieziony na komendę. Wczoraj mężczyzna stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzuty związane z wytworzeniem, uprawą i posiadaniem znacznych ilości środków odurzających.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje pod intensywną kontrolą organów ścigania i jest nadal rozwijana.