Potrącenie Pieszego w Olszance: 48-latek z Wysokim Promilem Alkoholu w Organizmie.

Wczoraj w miejscowości Olszanka, gmina Turobin, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym ucierpiał 48-letni mężczyzna. Mężczyzna został potrącony przez kierującego samochodem marki Opel w okolicach godziny 18:00. Dokładne okoliczności zdarzenia wciąż są ustalane przez policję.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem, 25-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego, jadąc w kierunku miejscowości Turobin, nagle zauważył idącego pieszego na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym. Niestety, kierowca nie zdążył zahamować, co doprowadziło do potrącenia mężczyzny.

Co szczególnie zwraca uwagę, to fakt, że 48-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. To stan, który znacząco wpływa na zdolność do reakcji i oceny sytuacji na drodze. Trzeźwy kierowca Opela został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy odebrali mu dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia pojazdu.

Poszkodowany mężczyzna, który doznał obrażeń ciała, został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Jego stan zdrowia pozostaje na razie nieznany, a dokładne okoliczności wypadku oraz pytanie o to, czy poszkodowany miał elementy odblaskowe, są obecnie przedmiotem śledztwa.

Foto:Policja