Kierowca wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

W ubiegłą sobotę, na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Firlej, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ciężarówka uderzyła w drzewo.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak incydent ten stanowi przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach przedpołudniowych, kiedy 30-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo, podróżujący drogą krajową numer 19, stracił panowanie nad pojazdem.

Przyczyną wypadku było nie dostosowanie prędkości do aktualnych warunków panujących na drodze. Kierowca uderzył kolejno w znak drogowy oraz maszt urządzenia solarnego, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście, mimo uszkodzeń pojazdu, kierowca wyszedł z tego incydentu bez obrażeń.

Badania wykazały, że kierowca był trzeźwy, co oznacza, że alkohol nie był przyczyną tego zdarzenia. Jednakże został ukarany mandatem karnym za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przypominają i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesiennym. Jesień to czas, kiedy na drogach mogą zalegać liście, co może zwiększać ryzyko poślizgnięcia się pojazdu.

Dodatkowo, opady deszczu mogą sprawić, że nawierzchnia staje się śliska.

Dlatego ważne jest, aby zawsze dostosowywać prędkość do warunków na drodze, zachować odpowiednią odległość między pojazdami oraz zachować czujność.

Foto:Policja