Kraśnik wiózł marihuanę w słoikach-wpadł podczas kontroli

Kraśnicka policja przeprowadziła udaną operację, zatrzymując 42-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który przewoził niebezpieczne substancje narkotyczne.

Kilka dni temu kraśniccy funkcjonariusze zatrzymali pojazd marki Honda, którego kierowcą był 42-letni mężczyzna. Po dokładnej kontroli pojazdu, policja odkryła słoiki zawierające susz konopi oraz białą substancję ukrytą w portfelu kierowcy.

Narkotest wykazał, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina, o łącznej masie ponad pół kilograma. Co gorsza, znaleziony materiał narkotyczny był już podzielony na porcje i opatrzony etykietami, sugerując, że był przeznaczony do rozprowadzania na rynku narkotykowym.

Kraśniccy kryminalni nie ograniczyli się tylko do zatrzymania samochodu. Przeprowadzili również przeszukania na terenie powiatu radomszczańskiego, gdzie ujawnili kolejne zapasy marihuany. Zabezpieczono substancje, z których można wytworzyć przynajmniej 1500 działek, gotowych do sprzedaży na czarnym rynku.

Zatrzymany 42-latek usłyszał zarzuty uprawy nielegalnych odmian konopi, wytworzenia znacznej ilości marihuany oraz posiadania amfetaminy. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku, a policja podejmuje działania, aby odnaleźć inne osoby związane z tym procederem.

Foto:Policja