Policja Zatrzymuje Nieodpowiedzialnych Kierowców z Ukrainy za Poważne Przekroczenia Prędkości i Wykroczenia na Drodze

Wczoraj funkcjonariusze hrubieszowskiej drogówki podjęli interwencję wobec dwóch obywateli Ukrainy, którzy stracili prawo jazdy za poważne przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, a także za szereg innych wykroczeń, takich jak nieprawidłowe wyprzedzanie na zakręcie czy w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Po godzinie 17:00 w miejscowości Teratyn radiowóz nieoznakowany z wideorejestratorem zauważył pojazd marki BMW, który naruszał przepisy ruchu drogowego. Kierowca nie tylko nieprawidłowo wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, ale także przekroczył prędkość 150 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy do kontroli, a za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym odebrali mu prawo jazdy, a także nałożyli mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Następnie, tego samego dnia, kierowca Toyoty został zauważony przez policję, gdy wyprzedzał na zakręcie i przekroczył prędkość o 59 km/h w terenie zabudowanym. Okazało się, że była to 30-letnia obywatelka Ukrainy. Również jej odebrano prawo jazdy, a kara mandatowa wyniosła 1,5 tysiąca złotych. Ponadto za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym nałożono na nią mandat w wysokości tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych.