Powstrzymanie Handlu Podrobioną Odzieżą na Giełdzie w Mokre - Zatrzymano Dwie Sprzedawczynie.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili udaną akcję na giełdzie w Mokre, zabezpieczając blisko 200 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. W wyniku działań zatrzymano dwie właścicielki, 64-letnią i 32-letnią, które handlowały nielegalnym towarem.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy oraz IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej dokonali kontroli na stoiskach podczas giełdy w miejscowości Mokre. Efektem tych działań było zatrzymanie dwóch obywatelki Bułgarii, 64-letniej i 32-letniej, które sprzedawały podróbkową odzież z logo znanych światowych marek. Koszulki, bluzy i spodnie dresowe oferowane przez kobiety okazały się być nieautentycznymi produktami, na których nielegalnie umieszczono znaki towarowe.

Podczas interwencji policji i służb celno-skarbowych, na stoisku 64-latki zabezpieczono 110 sztuk odzieży, natomiast u 32-latki – niemal 90 sztuk. Skonfiskowany towar nie trafi już do sprzedaży, a zatrzymane właścicielki staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Zgodnie z przepisami prawa o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

Foto:Policja