Niebezpieczna jazda ciężarówką w Nowym Orzechowie: 46-latek w kanale.

Wczoraj doszło do groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Nowe Orzechowo na drodze wojewódzkiej numer 820. Kierujący ciężarowym samochodem Volvo, 46-letni mężczyzna, stracił kontrolę nad pojazdem, nie dostosowując prędkości do panujących warunków drogowych, i wjechał do kanału Wieprz-Krzna.

Funkcjonariusze parczewskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, którym zaniepokojeni byli świadkowie. Na miejscu policja ustaliła, że kierowca podróżujący w kierunku Parczewa nie zapanował nad pojazdem, co spowodowało wypadnięcie ciężarówki z jezdni i wylądowanie w kanale.

Mimo dramatycznego przebiegu zdarzenia, kierowca wyszedł z pojazdu bez większych obrażeń, nie potrzebując pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykluczyło również możliwość prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za swoje niebezpieczne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policja parczewska wykorzystuje ten incydent, aby przypomnieć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w trudnych warunkach pogodowych. Śliska nawierzchnia, opady śniegu i marznący deszcz mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Apeluje się do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co jest kluczowe dla uniknięcia wypadków i kolizji.

Foto:Policja