Dwóch 17-latków zatrzymanych po spektakularnej ucieczce ulicami miasta - Zarzuty kradzieży i niebezpiecznej jazdy.

Ostatni czwartek stał się dniem, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Lublina.

Dwóch 17-latków, znanych pokrzywdzonej, zostało zatrzymanych przez policję po tym, jak ukradli jej samochód marki Audi. Wartość skradzionego pojazdu została oszacowana na ponad 12 tysięcy złotych.

Do zatrzymania doszło podczas patrolu miejskiego, gdy funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd. Natychmiast wydali nakaz zatrzymania, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Niestety, kierowca, jeden z dwóch 17-latków, zignorował polecenia policji i rozpoczął niebezpieczną ucieczkę ulicami miasta.

Po krótkim rajdzie ulicami Lublina, młodzi sprawcy porzucili skradziony samochód i kontynuowali ucieczkę pieszo. Jednak szybko zostali zatrzymani przez zdecydowane działania policji.

Pokrzywdzona, właścicielka skradzionego pojazdu, poinformowała policję o kradzieży, co umożliwiło szybką reakcję funkcjonariuszy. Zarówno kierowca, jak i jego towarzysz, zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu. Dodatkowo jeden z nich będzie musiał odpowiedzieć za niezatrzymanie się do kontroli, nielegalną ucieczkę oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.