Zniszczenie Kładki w Lubartowie: Sprawcy to Dwóch Nastolatków.

Lubartowscy policjanci szybko zareagowali na zgłoszenie mieszkańca dotyczące zniszczenia kładki dla pieszych przy torowisku w Lubartowie.

Działania funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie ustalenie sprawców aktu wandalizmu, którzy okazali się dwaj nastolatkowie w wieku 15 i 17 lat.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, gdy mieszkaniec Lubartowa zauważył świeżo namalowane sprayem niebieskie napisy na betonowych filarach kładki. Dodatkowo, zgłaszający poinformował, że widział trzech młodych mężczyzn w rejonie kładki, z czego jeden trzymał puszkę ze sprayem.

Policjanci podczas działań ustalili tożsamość sprawców oraz znaleźli puszki ze sprayem. Odpowiedzialność za akt wandalizmu poniosą dwaj nastolatkowie, którzy będą musieli stawić się przed sądem i wytłumaczyć się ze swojego postępowania.

Postępowanie w sprawie prowadzone jest w lubartowskiej komendzie, a 15-latek będzie odpowiadał przez Sąd Rodziny i dla Nieletnich. Czekają ich konsekwencje prawne, które mają nauczyć ich odpowiedzialności za własne czyny.