Ostrożność Zimą na Drogach: Kobiecie z Dzieckiem Udało Się Uniknąć Poważnego Wypadku

Wczoraj po południu na drodze powiatowej w miejscowości Ruszów, gmina Łabunie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 41-letnia kierująca samochodem marki Skoda. Kobieta podróżowała z małoletnim dzieckiem.

41-latka, mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, utraciła panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni, co skutkowało zjechaniem na pobocze, a następnie w przydrożny rów, gdzie jej pojazd przewrócił się na lewy bok.

Na szczęście zarówno kobieta, jak i jej dziecko, nie odnieśli poważnych obrażeń, a po wypadku opuścili pojazd we własnym zakresie. Policjanci z pobliskiego posterunku, którzy przejeżdżali w pobliżu, natychmiast zaopiekowali się poszkodowanymi, czekając na przyjazd karetki pogotowia.

Strażacy zaangażowani w akcję zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w wydostaniu pojazdu z rowu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierująca była trzeźwa. Jednak, ze względu na niewłaściwą prędkość dostosowaną do warunków, została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja przypomina, że w okresie zimowym kierowcy powinni być szczególnie ostrożni i dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Śliska nawierzchnia może znacznie wydłużyć drogę hamowania i zwiększyć ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Właściwa ostrożność i przestrzeganie ograniczeń prędkości są kluczowe, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.