Nietrzeźwy Kierowca Wjechał do Rowu - Grozi Mu Do 2 Lat Więzienia

Wczoraj wieczorem w miejscowości Samoklęski, gmina Michów, 21-letni kierowca samochodu marki Audi w stanie nietrzeźwości wjechał do przydrożnego rowu.

Mundurowi z lubartowskiej komendy, otrzymawszy informację o nietrzeźwym kierowcy, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Na miejscu zastali auto marki Audi zanurzone w rowie, a obok niego stał 21-letni mężczyzna. Świadkowie opowiedzieli policjantom, że widzieli, jak kierowca cofał się i w końcu wjechał do przydrożnego rowu. Po zbadaniu stanu trzeźwości młodego mężczyzny, funkcjonariusze stwierdzili blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca przyznał się do wsiadania za kierownicę w nietrzeźwym stanie, wyrażając zdziwienie co do swojego postępowania. Samochód został odholowany na policyjny parking, a pijany kierowca trafił za kratki.

Teraz 21-latkowi grozi poważna kara. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Odpowie także za prowadzenie auta bez wymaganych uprawnień.

Foto:Policja