Zatrzymany Za Kradzież Ciągników Ursus - Sąd Zastosował Areszt Tymczasowy.

Puławscy kryminalni sukcesywnie rozwiązują sprawę dotyczącą kradzieży dwóch ciągników rolniczych marki Ursus. 26-letni mieszkaniec powiatu puławskiego został zatrzymany w związku z tymi przestępstwami i tymczasowo aresztowany na dwa miesiące decyzją Sądu.

Zgłoszenie pierwszej kradzieży wpłynęło przed Sylwestrem, kiedy właściciel stodoły zorientował się, że jego Ursus C360 o wartości 30 tysięcy złotych zniknął. Kolejnym poszkodowanym był mieszkaniec gminy Baranów, któremu skradziono Ursusa C330 o wartości 20 tysięcy złotych, po włamaniu do zamkniętego garażu.

Puławscy kryminalni, po skrupulatnych ustaleniach, namierzyli potencjalnego sprawcę w osobie 26-latka z powiatu puławskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy na terenie województwa świętokrzyskiego we współpracy z lokalną policją.

Zatrzymany 26-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie stawił się przed prokuratorem i sądem. Zarzuty postawione przed mężczyzną to kradzież i kradzież z włamaniem. W wyniku wczorajszej decyzji Sądu, 26-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.