Zderzenie busa z ciężarówką na drodze S-12 koło Kajetanowa w powiecie puławskim

Wczoraj wieczorem, około godziny 22:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze S-12, prowadzącej z Puław do Radomia.

Incydent miał miejsce na wysokości Kajetanowa w powiecie puławskim, gdzie doszło do kolizji między busem a samochodem ciężarowym.

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca dostawczego Volkswagena, podróżujący w kierunku Puław, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z nadjeżdżającą ciężarówką marki Scania, kierującą się w stronę Radomia. W wyniku tej sytuacji obaj kierowcy, próbując uniknąć zderzenia, wjechali do rowu, gdzie doszło do finalnego zatrzymania pojazdów.

W wyniku zdarzenia, pasażer znajdujący się w busie został przewieziony do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej. Kierujący Volkswagena, 32-letni mieszkaniec Lublina, który był trzeźwy, odniósł ogólne potłuczenia ciała. Drugi kierowca, 36-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, również był trzeźwy i nie doznał obrażeń.

Utrudnienia w ruchu na drodze S-12 trwały kilka godzin, związane głównie z koniecznością wyciągnięcia ciężarówki z rowu oraz uprzątnięciem fragmentów rozbitych pojazdów. Policjanci, którzy kierowali ruchem podczas działań na miejscu zdarzenia, apelują do kierowców o większą ostrożność i rozwagę na drodze.

Śledztwo w sprawie zderzenia busa z ciężarówką nadal trwa, a policja zbiera wszelkie niezbędne informacje, aby ustalić dokładne okoliczności tego niebezpiecznego incydentu.