Pięć osób zatrzymanych w Kraśniku za rozbój i pobicie 22-latka

Policja w Kraśniku przeprowadziła udaną akcję, która zakończyła się zatrzymaniem pięciu osób podejrzanych o rozbój i pobicie 22-letniego mężczyzny.

Dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 22 do 44 lat zostało aresztowanych po przesłuchaniach i postawieniu zarzutów. Dodatkowo, dwóch z zatrzymanych, w wieku 30 i 31 lat, posiadało narkotyki.

Według wstępnych ustaleń prowadzonego śledztwa, grupa podejrzanych wykorzystała podstęp, aby wywabić 22-latka z samochodu, a następnie pobić go i okraść. Ofiarą został mężczyzna z gminy Modliborzyce, który umówił się na spotkanie z koleżanką w Kraśniku. Na miejscu spotkania czekała jednak nie tylko ona, ale także jej towarzyszka oraz trzech mężczyzn.

Po zgaszeniu silnika, doszło do brutalnego ataku na kierowcę, który został wyciągnięty z samochodu i pobity przez sprawców. Zabrali mu pieniądze i telefony o wartości ponad 6,5 tys. zł. Mężczyzna, zanim zdołał uciec, odjechał samochodem i udał się do szpitala.

Działania policji po otrzymaniu informacji o zdarzeniu doprowadziły do sukcesywnej identyfikacji i zatrzymań podejrzanych. W trakcie dalszych działań policjanci odnaleźli skradzione telefony ukryte w lesie oraz zabezpieczyli narkotyki w posiadaniu dwóch z zatrzymanych.

Wszyscy podejrzani zostali postawieni zarzuty rozbój i pobicie. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwa nadal śledztwo w tej sprawie.

Podejrzani z terenu Kraśnika nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja