Wspólna akcja policji z Grudziądza i Lublina doprowadziła do zatrzymania braci wysyłających narkotyki przez paczkomaty

Współpraca policjantów z Grudziądza i Lublina zaowocowała zatrzymaniem dwóch braci, którzy wykorzystując paczkomaty, wysyłali przesyłki z narkotykami do odbiorców.

Po przeprowadzeniu działań operacyjnych, funkcjonariusze zabezpieczyli również znaczną ilość gotówki oraz broń. Obydwaj zatrzymani trafili do aresztu na okres 3 miesięcy.

Kryminalni z Grudziądza i Lublina ustalili, że kilka paczkomatów na terenie Grudziądza i powiatu grudziądzkiego może być wykorzystywanych do przesyłania zakazanych substancji. Informację tę potwierdzili, a przesyłki zawierające narkotyki zostały wcześniej przechwycone przez policję po przewiezieniu ich przez kurierów do sortowni.

Po przejęciu przesyłek, policjanci udali się do miejsc zamieszkania dwóch podejrzanych braci w wieku 30 i 36 lat, na terenie powiatów grudziądzkiego i chełmińskiego, gdzie przeprowadzili zatrzymania.

Podczas akcji ujawniono blisko 450 gramów zbrylonej substancji krystalicznej, 3 kilogramy suszu roślinnego oraz 5 tabletek MDMA. Wstępne testy wykazały, że wszystkie zabezpieczone substancje to narkotyki. Próbki zostaną poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium.

Dodatkowo, przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie 27 800 złotych, 2000 dolarów oraz dwie sztuki broni.

Obaj mężczyźni zostali postawieni zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. Młodszy z braci usłyszał również zarzut posiadania broni bez zezwolenia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury z Grudziądza, sąd zdecydował o aresztowaniu obu podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Foto:Policja