Dramatyczne wydarzenie w Lublinie: Pożar mieszkania na ul. Urbanowicza 14

W Lublinie, przy ul. Urbanowicza 14, doszło do tragicznego pożaru, który zakończył się przewiezieniem jednej osoby do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 10:54, wywołując alarm ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano 5 pojazdów i 19 strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych KM PSP w Lublinie. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar mieszkania na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Intensywne zadymienie wydobywało się z okien, a na balkonie znalazł się mężczyzna pozbawiony możliwości samodzielnej ewakuacji.

Strażacy niezwłocznie podjęli działania gaśnicze oraz zorganizowali drabinę przystawną, jednakże mężczyzna odmówił zejścia po niej. Ostatecznie został on ewakuowany po klatce schodowej i przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Pozostali mieszkańcy zdołali opuścić budynek przed przybyciem strażaków. Po ugaszeniu pożaru funkcjonariusze sprawdzili pozostałe mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. W wyniku znaczących zniszczeń budynku, lokalne władze wyłączyły z użytkowania wszystkie lokale znajdujące się pod i nad miejscem, w którym doszło do pożaru.

Na obecnym etapie przyczyna pożaru pozostaje nieustalona, a policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Foto:kpt. Dariusz Burda – JRG Nr 2 w Lublinie