Zatrzymany 41-latek miał prawie 800 działek mefedronu: Czarnorynkowa wartość narkotyków przekracza 30 000 zł

Kryminalni z łęczyńskiej komendy przeprowadzili skuteczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy Milejów podejrzanego o posiadanie narkotyków.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci natrafili na strychu domu na białą, krystaliczną substancję, którą okazał się być mefedron – popularna i niebezpieczna substancja odurzająca.

Badania wykazały, że zabezpieczona substancja mogła posłużyć do przyrządzenia blisko 800 działek dilerskich narkotyku, których czarnorynkowa wartość przekroczyła 30 000 złotych. Mężczyzna próbował tłumaczyć się policjantom, twierdząc, że mefedron znalazł na jednej ze stacji paliw i zabrał do domu. Jednakże taka ilość substancji jest niezwykle podejrzana i sugeruje działalność handlową.

Zatrzymany 41-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a wkrótce usłyszy prokuratorskie zarzuty i stanie przed sądem. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi mu nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mefedron, będący popularną substancją odurzającą, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Handlarze nie przejmują się tym faktem, co potwierdza konieczność konsekwentnego działania organów ścigania w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.