Mężczyzna aresztowany za zabójstwo żony i teściowej.

W ubiegły wtorek 47-letni mieszkaniec gminy Abramów zabił swoją żonę i teściową.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubartowie został tymczasowo aresztowany.

Tragedia w gminie Abramów

We wtorek rano dyżurny lubartowskiej policji otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował, że zabił swoją żonę. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano policjantów i ratowników medycznych. W mieszkaniu mundurowi znaleźli ciała dwóch kobiet: 47-letniej żony zgłaszającego oraz jej 76-letniej matki.

Zatrzymanie i areszt

47-latek został zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że młodsza z kobiet została uduszona, a starsza poniosła śmierć od uderzeń tępym narzędziem w głowę.

Grozi mu dożywocie

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 47-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za podwójne zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa jest w toku

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Biegły lekarz medycyny sądowej przeprowadzi sekcje zwłok, które pomogą w ustaleniu dokładnych przyczyn śmierci obu kobiet.

Apel do mieszkańców

W przypadku podejrzenia, że ktoś może być ofiarą przemocy domowej, należy reagować i informować o tym policję. Każdy sygnał jest sprawdzany, a osoby pokrzywdzone mogą liczyć na pomoc i wsparcie.