Dwóch oszustów aresztowanych w Puławach.

Dwóch mieszkańców Warszawy zostało tymczasowo aresztowanych pod zarzutem oszustwa na 88-letniej mieszkance Puław.

Mężczyźni podając się za członków rodziny seniorki, wyłudzili od niej pieniądze twierdząc, że jej wnuk miał wypadek i potrzebuje pomocy.

Oszustwo na wnuczka

W poniedziałek, 18 marca do dyżurnego puławskiej policji zaczęły wpływać zgłoszenia o oszustach, którzy dzwonią do mieszkańców powiatu i podając się za członków rodziny, którzy spowodowali wypadek, proszą o pieniądze na “kaucję”. Mieszkańcy Puław, ostrzegani o tego typu działaniach oszustów, zaczęli zgłaszać te próby oszustwa na numer 112.

Niestety, jedna osoba dała się oszukać. 88-letnia mieszkanka Puław uwierzyła oszustom i przekazała im pieniądze.

Pościg i zatrzymanie

Po otrzymaniu informacji o oszustwie, policja natychmiast rozpoczęła działania mające na celu zatrzymanie sprawców. Na drodze S17 w kierunku Warszawy policjanci z komisariatu w Kurowie zauważyli podejrzany pojazd, którym podróżowali dwaj mężczyźni z Warszawy. Kierowca, widząc policjantów, zaczął uciekać. Po pościgu, mężczyźni zostali zatrzymani na węźle Skrudki.

Areszt tymczasowy

Przy 29- i 23-latku policjanci znaleźli gotówkę w kwocie odpowiadającej kwocie, którą 88-latka przekazała oszustom, a także skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Apel policji

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z telefonicznymi “wnukami” i “adwokatami”. Należy zawsze sprawdzić prawdziwość informacji, zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.