Pożar bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie - Zatrzymany podejrzany

Dziś rano, około godziny 8:00, doszło do pożaru dachu sześciopiętrowego bloku mieszkalnego przy ul. Garbarskiej w Lublinie.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratunkowe oraz policja. Według relacji świadków, w momencie wybuchu pożaru na dachu widziany był mężczyzna.

Policja podjęła działania w celu ustalenia okoliczności pożaru oraz identyfikacji osoby, która mogła być związana z tym zdarzeniem.

Efektem tych działań było zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Lublina, który był widziany na dachu w momencie wybuchu pożaru.

Okazało się także, że mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem pozbawienia wolności za znęcanie się oraz miał na swoim koncie przeszłe notowania za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne.

Na szczęście żaden z mieszkańców bloku nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru. Policja obecnie ustala dokładne okoliczności oraz wartość poniesionych strat.

Pożar bloku przy ul. Garbarskiej w Lublinie - Zatrzymany podejrzany
Foto:Policja

Pożary są zawsze poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi oraz mienia, dlatego ważne jest, abyśmy zachowali czujność i ostrożność. W przypadku pożaru należy jak najszybciej opuścić budynek i wezwać pomoc odpowiednich służb ratunkowych. Jednocześnie apelujemy o współpracę z organami ścigania w celu szybkiego i skutecznego rozwiązania sprawy.