Złodziej Markowych Siekier Zatrzymany przez Policję w Kamionce

Policjanci z Posterunku Policji w Kamionce odnieśli sukces w sprawie serii kradzieży markowych siekier na terenie powiatu lubartowskiego.

Po intensywnych działaniach operacyjnych udało im się ustalić i zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Dęblina, który będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny.

Początkowo funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o kradzieżach siekier z różnych sklepów na terenie gminy Kamionka. Wkrótce jednak okazało się, że sprawca działał również w innych miejscowościach powiatu lubartowskiego, włączając w to Firlej. Siekierom nie ulegały również tarcze do cięcia metalu. Łączna wartość skradzionego mienia przekroczyła 2400 złotych.

Po intensywnych dochodzeniach i analizie zgromadzonych danych policjanci z Kamionki ustalili tożsamość złodzieja. 61-letni mężczyzna specjalnie wybierał się “na zakupy” do tego rejonu, gdzie dokonywał kradzieży siekier i innych narzędzi. Po przyznaniu się do popełnionych czynów, został zatrzymany i przekazany do odpowiednich organów ścigania.

Teraz 61-latek będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. To istotne ostrzeżenie dla potencjalnych przestępców, że policja nie pozostaje bezczynna wobec działań naruszających prawo.