Wpadka giganta! Doritos zagraża alergikom!

Kolejna wpadka popularnej marki! Tym razem firma Dealz Poland Sp. z o.o. zmuszona jest do wycofania z rynku partii chipsów Doritos Serowe.

Powód? Nieprawidłowe oznakowanie alergenu – soi.

Niedopuszczalne zaniedbanie

Na etykiecie produktu widnieje informacja o możliwej obecności soi, jednak nie jest ona zadeklarowana w liście składników. To poważne zaniedbanie ze strony producenta, które może mieć poważne konsekwencje dla osób uczulonych na soję. Spożycie chipsów z tej partii może wywołać u nich niebezpieczną reakcję alergiczną.

Brak transparentności i arogancja

Niestety, to nie pierwszy raz, gdy popularna marka naraża swoich konsumentów na niebezpieczeństwo. W 2022 roku firma Walkers (producent Doritos) została ukarana grzywną za wprowadzające w błąd informacje na temat wartości odżywczych swoich produktów.

Ignorowanie problemu

Pomimo licznych skarg i interwencji konsumentów, firma Dealz Poland Sp. z o.o. nie spieszy się z poinformowaniem o problemie szerokiej publiczności. Informacja o wycofaniu produktu z rynku dostępna jest jedynie na stronie internetowej firmy. To skandaliczne, że firma nie informuje o zagrożeniu w bardziej widoczny sposób, narażając tym samym na niebezpieczeństwo osoby nieświadome problemu.

Pytania bez odpowiedzi

Cała sytuacja budzi wiele pytań. Jak to możliwe, że tak duży producent jak Walkers nie potrafi prawidłowo oznakować swoich produktów? Dlaczego firma Dealz Poland Sp. z o.o. nie informuje o zagrożeniu w bardziej transparentny sposób? Czy firma poniesie odpowiedzialność za narażenie konsumentów na niebezpieczeństwo?

Apel do konsumentów

Wszystkie osoby z alergią na soję proszone są o nie spożywanie chipsów Doritos Serowe z datą minimalnej trwałości 01.06.2024. Produkt należy zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: DORITOS Chipsy Serowe, 5 x 30 g

Data minimalnej trwałości: 01.06.2024

Kod kreskowy: 5000328452227

Producent: Walkers; Dostawca: Poundland, Pattison House, Midland Road, Walsall, WS1 3TX

Dystrybutor: Dealz Poland Sp. z o.o., ul. Jasielska 16A, 60-476 Poznań

Czas na zmiany!

Ta skandaliczna sytuacja pokazuje, że konieczne są zmiany w systemie kontroli bezpieczeństwa żywności. Producenci i dystrybutorzy muszą ponosić większą odpowiedzialność za swoje produkty. Konsumenci mają prawo do rzetelnej informacji o składzie i potencjalnych zagrożeniach związanych z żywnością.

Dość lekceważenia bezpieczeństwa konsumentów!

Czas na zdecydowane działania ze strony władz i organizacji konsumenckich. Nie możemy dłużej tolerować zaniedbań ze strony firm, które narażają nasze zdrowie na niebezpieczeństwo.

Wpadka giganta! Doritos zagraża alergikom!