Nieodpowiedzialna jazda pod wpływem alkoholu - grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności!

Wczoraj wieczorem w miejscowości Małochwiej Duży doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego, które podkreśla pilną potrzebę odpowiedzialności na drogach. 42-letni kierowca, kierując samochodem marki BMW, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją jazdę na barierze energochłonnej. Jednak to nie koniec historii.

Wypadku, który mógł zakończyć się tragicznie, uniknięto dzięki barierze energochłonnej i szczęśliwemu przypadkowi – kierowca był sam w pojeździe i nie odniósł obrażeń. Jednak na miejscu zdarzenia pracujący policjanci odkryli, że mężczyzna miał w organizmie aż 2 promile alkoholu. To dowodzi, że nie tylko narażał swoje życie, ale także życie innych użytkowników dróg.

Kierowca został pozbawiony prawa jazdy, a jego dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za swoje nieodpowiedzialne działania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu surowa kara – nawet do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ostateczną wysokość tego świadczenia określi sąd, ale może ono wynosić od 5000 złotych do aż 60 000 złotych.

Foto:Policja