Policyjne kontrole autokarów: dwa podstawione pojazdy nie nadawały się do jazdy

Uczestnicy zorganizowanego wyjazdu mieli nietypowe doświadczenie, gdy policjanci przeprowadzili kontrolę autokarów na miejscu zbiórki.

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdów wykazało, że oba podstawione przez przewoźnika autokary nie nadawały się do bezpiecznej jazdy.

Kontrola autokarów jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa podróży, o czym przekonali się uczestnicy wyjazdu zorganizowanego w piątek. Po zgłoszeniu przez organizatora kontroli policjanci pojawił się na miejscu zbiórki i przeprowadzili szczegółowe badania stanu technicznego pojazdów.

Pierwszy autokar został wyeliminowany z ruchu ze względu na nadmierne zużycie ogumienia oraz obecność poważnej korozji na jednym z elementów konstrukcyjnych. Pomimo podstawienia drugiego pojazdu przez przewoźnika, policjanci również nie dopuścili go do jazdy. Drugi autokar posiadał ubytek gumy w oponie oraz nadmierne jej zużycie, co stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących.

Warto podkreślić, że policyjne kontrole autokarów mają na celu ochronę pasażerów przed potencjalnymi niebezpieczeństwami na drodze. Dlatego też apelujemy do organizatorów wyjazdów oraz rodziców, aby zgłaszali takie kontrole z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych opóźnień spowodowanych innymi obowiązkami służbowymi policjantów.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dotarło do celu swojej podróży, zgłoś kontrolę autokaru drogą mailową lub telefonicznie. Policjanci pojawią się na miejscu wyjazdu i przeprowadzą niezbędne badania techniczne, sprawdzą trzeźwość kierowcy oraz ważność wymaganych dokumentów.

Foto:Policja