Mały chłopiec biegnący za psem zauważony przez policjantkę – apel o wzmożoną czujność rodziców.

Dziś rano policjantka zmierzająca do pracy w janowskiej komendzie zauważyła niezwykłą scenę – małego chłopca, ubranego w piżamkę, biegnącego za psem po chodniku.

Brak opiekuna w pobliżu wzbudził jej zaniepokojenie, dlatego postanowiła zabrać dziecko do komendy, gdzie zaopiekowali się nim funkcjonariusze.

Trzylatek szybko trafił pod opiekę matki, która zgłosiła jego zaginięcie. Jak wyjaśniła, maluch wykorzystał chwilę nieuwagi, otworzył drzwi mieszkania i wyszedł na zewnątrz za psem.

Policja apeluje do rodziców o wzmożoną czujność i ostrożność w opiece nad dziećmi, zwłaszcza bardzo małymi, które nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Warto zabezpieczyć drzwi i okna, aby uniemożliwić dzieciom samoistne wyjście na zewnątrz. W przypadku zauważenia dziecka bez opieki, należy nawiązać kontakt z rodzicami lub skontaktować się z odpowiednimi służbami, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dzięki szybkiej interwencji policjantki i zaangażowaniu funkcjonariuszy, ta historia zakończyła się szczęśliwie. Jednakże, każda sytuacja, w której dziecko znajduje się bez opieki, niesie ze sobą ryzyko poważnych konsekwencji. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy byli czujni i gotowi pomóc w przypadku zagrożenia dla dzieci.