Chciał kupić materiały budowlane

Hiena okradła emerytkę. Którą obserwował po wyjściu z bank. Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na 76-letniej mieszkance Lublina. Mężczyzna wytypował emerytkę pod bankiem w centrum miasta i szedł za nią, aż na osiedle, na który mieszka. Tam przewrócił kobietę i wyszarpał torebkę. 43-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty rozboju. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach ubiegłego roku. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca wytypował 76-latkę pod bankiem, z którego wychodziła. Następnie udał się za nią na ulicę Spadochroniarzy i tam w okolicy bloku zaatakował. Emerytka został przewrócona na ziemię i okradziona z torebki. Jak się okazało nie było tam zbyt wielu kosztownosci. Dlatego napastnik wyrzucił ją w zarośla. Z wnętrza ukradł tylko kilkadziesiąt złotych.

Mężczyzna został ustalony przez kryminalnych z komendy miejskiej i trafił na 4. komisariat. 43-latek dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Mieszkaniec Lublina jest dobrze znany Policji. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Śledczy planują wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Reklama
Reklama