To Amerykanie

To Amerykanie „kierują” wojną, mówi francuski dziennikarz, który wrócił z Ukrainy.

Francuski dziennikarz, który wrócił z Ukrainy po przybyciu z bojownikami ochotnikami, powiedział stacji CNews, że Amerykanie bezpośrednio „kierują” wojną w terenie.

 

Twierdzenie to wygłosił starszy korespondent międzynarodowy Le Figaro, Georges Malbrunot.

 

Malbrunot powiedział, że towarzyszył francuskim bojownikom-ochotnikom, z których dwóch walczyło wcześniej przeciwko ISIS.

 

„To była niespodzianka i oni też odkryli, że aby móc wstąpić do ukraińskiej armii, no cóż, to Amerykanie dowodzą” powiedział Malbrunot.

 

 

 

 

Dodając, że on i ochotnicy „prawie zostali aresztowani” przez Amerykanów, którzy twierdzili, że dowodzą, dziennikarz ujawnił, że zostali zmuszeni do podpisania kontraktu trwającego „do końca wojny”.

 

„A kto tu rządzi? To Amerykanie, widziałem to na własne oczy”, powiedział Malbrunot, dodając: „Myślałem, że jestem z brygadami międzynarodowymi a znalazłem się naprzeciw Pentagonu”.

 

Malbrunot wspomniał również, że Ameryka dostarczająca Ukrainie drony kamikaze switchblade. Wspomniał o tym sekretarz obrony Lloyd Austin, który ujawnił, że ukraińscy żołnierze byli szkoleni do używania tych urządzeń w Biloxi w stanie Mississippi.

 

Powołując się na francuskie źródło wywiadu, Malbrunot napisał również na Twitterze, że brytyjskie jednostki SAS „były obecne na Ukrainie od początku wojny, podobnie jak amerykańskie jednostki Delta”.

 

 

 

 

Rosja najwyraźniej doskonale zdaje sobie sprawę z „tajnej wojny” prowadzonej na Ukrainie przez obcych komandosów przebywających od lutego w regionie.

 

Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Wielka Brytania publicznie zapewniły, że nie wyślą żołnierzy na Ukrainę, ale najwyraźniej od początku wojny jednostki USA i Wielkiej Brytanii były obecne w kraju.

 

 

 

 

„Sondaże wykazały, że w okresie poprzedzającym wojnę przytłaczająca większość Amerykanów chciała, aby nasz rząd trzymał się od niej z dala, ale nasi przywódcy wiedzą najlepiej i są bardziej niż szczęśliwi, że mogą zaryzykować III wojnę światową w obronie marionetkowego reżimu na Ukrainie” napisał Chris Menahan.

 

 

Link do oryginalnego artykułu: LINK