Jechała prawie 80Km/h za dużo

Wysokim mandatem zakończyła brawurową jazdę 28-letnia kierująca Toyotą. W sobotę jechała DK-17 prawie 150 km/h. Na odcinku tym prowadzona jest przebudowa drogi i obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Kobieta otrzymała 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Policjanci „drogówki” podczas codziennej służby sprawdzają z jaką prędkością jeżdżą kierujący pojazdami po drogach powiatu, zwłaszcza tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy dotyczące prędkości.

Mundurowi w sobotnie popołudnie, na „obwodnicy” Tomaszowa Lubelskiego DK-17 dokonali pomiaru prędkości kierującej Toyotą. 28-latka na odcinku, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową drogi i obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jechała prawie 150 km/h. Obywatelka Ukrainy, za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości, została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem, dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.