Parczew-Podstępem wywabili z domu, następnie wywieźli i pobili.

Parczewscy policjanci zatrzymali 19-latka i 25-latka, którzy pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu wywabili z domu 29-latka, wywieźli w ustronne miejsce i go pobili.

Napastnicy w ten sposób chcieli wymusić odzyskanie długu. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Dyżurny jednostki otrzymał telefon od mężczyzny, który twierdził, że został pobity i udało mu się uciec z miejsca zdarzenia, natomiast potrzebuje pomocy.
Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29 – latek pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu, podstępem został wywabiony z miejsca zamieszkania. Mężczyzna nie znał szczegółów pomocy – ale się zgodził. Następnie wsiadł do pojazdu swojego znajomego, który zawiózł go w rejon starej mleczarni na terenie gminy Jabłoń. Tam przebywała grupa kilku osób.
Gdy wyszedł z pojazdu, podbiegł do niego jeden z mężczyzn, który zaczął go bić i kopać po całym ciele. Na szczęście 29-latkowi udało się oswobodzić i uciec.
Szybkie działanie parczewskich funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia marki pojazdów jakimi poruszali się sprawcy oraz ich personaliów. W rejonie jednej ze stacji paliw zauważyli grupę osób odpowiadającym rysopisowi napastników. Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.
Wszystko wskazywało na to, że sprawcami pobicia są dwaj mężczyźni: 19 -letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego oraz jego 23 – letni kompan z gminy Jabłoń.

Mężczyźni decyzją prokuratora mają zasądzony dozór policji połączony z zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym.  Kodeks karny za pobicie oraz wymuszenia wierzytelności przewiduję do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja