Wypadek na hulajnodze elektrycznej w Świdniku – Nieudzielenie pierwszeństwa skończyło się zderzeniem z osobówką

Wczoraj o godzinie 10:30 doszło do zdarzenia drogowego w Świdniku, w wyniku którego 36-letni mężczyzna jadący na hulajnodze elektrycznej trafił do szpitala.

Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Mercedes na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Konopnickiej. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie przez niechronionych uczestników.

Według informacji uzyskanych od świadków, 36-letni mężczyzna poruszał się hulajnodą elektryczną ulicą Konopnickiej w Świdniku. W momencie wjeżdżania na skrzyżowanie równorzędne nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 35-letniej kobiecie, która kierowała pojazdem marki Mercedes. Zderzenie pojazdów spowodowało przewrócenie się mężczyzny i doznane przez niego obrażenia ciała. Został on natychmiast zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Warto podkreślić, że obaj kierujący byli trzeźwi, co wskazuje na to, że nieodpowiednie zachowanie na drodze może prowadzić do poważnych konsekwencji niezależnie od stanu trzeźwości.

Policja przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zarówno kierowcom, jak i pieszym, o konieczności przestrzegania przepisów oraz zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Niechronieni uczestnicy, tak jak kierowcy, są narażeni na ryzyko uszczerbku na zdrowiu w przypadku zdarzeń drogowych.

Na terenie Świdnika, policjanci prowadzą częste działania wzmożone pod nazwą “NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego), w ramach których skupiają się na egzekwowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa pieszych i kierujących jednośladami. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników.