Mężczyzna groził żonie śmiercią i nękał ją - Tymczasowy areszt na 3 miesiące.

52-letni mężczyzna, podejrzewany o uporczywe nękanie swojej żony, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Z informacji uzyskanych od mundurowych wynika, że mężczyzna groził kobiecie śmiercią, a także groził spaleniem ich wspólnego domu. Dodatkowo, nieustannie nachodził ją w miejscu zamieszkania oraz dokuczał telefonicznie. Całe zachowanie sprawcy wywołało u kobiety ogromne uczucie zagrożenia, zwłaszcza że znajdują się oni obecnie w separacji.

Sprawę zgłosiła do radzyńskiej komendy 47-latka, która była coraz bardziej zaniepokojona działaniami swojego męża. Według jej relacji, mężczyzna znęcał się nad nią od kilku miesięcy, grożąc nawet spaleniem ich wspólnego miejsca zamieszkania. Sytuacja stworzyła niebezpieczne warunki dla jej życia i bezpieczeństwa.

Po zatrzymaniu mężczyzny i przesłuchaniu go w areszcie, prokuratura przedstawiła mu zarzuty. W wyniku decyzji radzyńskiego sądu, na wniosek Policji i prokuratury, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Jeśli zostanie uznany za winnego, może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przebywanie mężczyzny w areszcie ma na celu zabezpieczenie bezpieczeństwa pokrzywdzonej oraz umożliwienie śledztwa w tej sprawie. Dochodzenie nadal trwa, a organy ścigania starają się zgromadzić wszystkie niezbędne dowody i wyjaśnić dokładne okoliczności tego przypadku uporczywego nękania.