Policja rozbiła grupę handlarzy narkotykami.

W ostatni weekend policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili udaną operację, zatrzymując członków grupy zajmującej się handlem narkotykami na terenie miasta.

Działania te zostały poprzedzone długotrwałymi działaniami operacyjnymi, które wskazywały na możliwość działania grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu znaczne ilości narkotyków.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań, którym towarzyszyła również interwencja siłowa, policja zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 16 do 33 lat. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków, w tym marihuanę, klefedron, kokainę oraz substancje odurzające w postaci tabletek.

Trzej z zatrzymanych, w wieku od 21 do 33 lat, zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani, oczekując na dalsze postępowanie w sprawie. Natomiast 16-letni nieletni, który również uczestniczył w procederze, trafił pod opiekę zamkniętego ośrodka decyzją sądu dla nieletnich.

Za przestępstwa związane z handlem narkotykami grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Sprawa nadal jest przedmiotem śledztwa, a policja nie wyklucza dalszych działań w tej sprawie.

Policja rozbiła grupę handlarzy narkotykami.
Foto:Policja