Zatrzymany Obywatel Izraela Odpowie za Znieważenie Flagi Polskiej podczas Protestu Rolników w Hrebennem

Podczas wczorajszego protestu rolników w Hrebennem doszło do niepokojącego incydentu, w którym 39-letni obywatel Izraela znieważył flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

Mężczyzna, podróżujący busem relacji Lwów – Warszawa, zatrzymał się w miejscu blokady drogi przez protestujących. Wtedy to, podniesiony emocjami, zerwał flagę umieszczoną na ciągniku rolniczym i wyrzucił ją do przydrożnego rowu.

Po zdarzeniu obywatel Izraela został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Świadkowie potwierdzili jego zachowanie, a flaga została zabezpieczona jako dowód w sprawie.

Dziś mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za znieważenie flagi Polski grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do roku.

Incydent ten jest wyrazem nieodpowiedzialnego zachowania i niepokojącego braku szacunku dla symboli narodowych. Obywatele, bez względu na pochodzenie czy przekonania, powinni szanować flagę kraju, w którym przebywają.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności incydentu i doprowadzić sprawcę do odpowiedzialności za swoje czyny.